Dyrektor chce zwolnić radnego

  • 16.10.2019, 05:41
  • AP
Dyrektor chce zwolnić radnego Marek Kudela
Konflikt między Ewą Lorenz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu – a częścią nauczycieli, rodziców i radnych trwa. Na ostatniej sesji Rady Miasta radni znowu pochylili się nad skargami pod adresem dyrektor i wnioskiem samej dyrektor o zgodę rady na zwolnienie nauczyciela i jednocześnie radnego Marka Kudeli.

Na dyrektor Lorenz poskarżyli się rodzice uczniów jednej z klas ósmych, których dzieci nie otrzymały stypendiów sportowych. Dyrektor twierdziła, że stało się tak dlatego, że nie złożono załączników potwierdzających osiągnięcia uczniów. Skargę wnieśli także radni, którym dyrektor Lorenz nie udostępniła dokumentów finansowych szkoły. Tu dyr. Lorenz niczego nie wyjaśniała, bo stwierdziła, że wszystko zostało już wytłumaczone. Były też cztery skargi od nauczycieli wychowania fizycznego – Marka Kudeli i Janusza Głębockiego. Dotyczyły dyskryminowania, nierównego traktowania pozbawiającego dodatku motywacyjnego, wymuszania zgody na tzw. przeniesienie z urzędu na stanowisko nauczyciela wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczyciela wspomagającego oraz nieprzydzielenie im klas w tym roku szkolnym. 

Większością głosów radni uznali wszystkie skargi za zasadne.

Zarzuty i wyjaśnienia

Z kolei dyrektor Ewa Lorenz wnioskowała do rady miejskiej o wyrażenie zgody na zwolnienie z pracy radnego Marka Kudeli (Kudela od 28 lat jest nauczycielem w tej szkole,  radnym od 2004 roku). Zgodnie bowiem z przepisami ustawy o samorządzie gminnym rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której radny jest członkiem. Dyrektor wniosek uzasadniła tym, że radny jest nielojalny względem pracodawcy, nie przystąpił do wykonywania obowiązków nauczyciela w roku szkolnym 2019/2020 i zaniedbuje obowiązki pracownicze.

Radny Kudela złożył na ten temat obszerne wyjaśnienia.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym wydaniu gazety.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawny uczen
Dawny uczen 17.10.2019, 16:42
Ta dyrektorka to porażka kiedys było inaczej a teraz robi problemy z gówna za przeproszeniem nie robi nic dla szkoły i tylko psuje tą szkołe.
Edyta
Edyta 17.10.2019, 10:35
Dyrektorzy nie powinni być wybierani na stanowiska z klucza politycznego. W Świdniku jak komuś zabrakło stanowiska w Urzędzie Miasta czy w Starostwie to zostaje dyrektorem szkoły :) A potem zaczyna się walka polityczna, kosztem dzieci niestety. Bo rodzice nie mogą mieć własnych i innych poglądów.
Uczeń p. MARKA
Uczeń p. MARKA 17.10.2019, 07:39
Dobrze pamietam jeszcze jak sam chodzilem do gimnazjum pan Marek zawsze byl wpozadku!!!! I bardzo dobrze go wspominam Zadowy miedzy szkolne, wtedy byl dyrektorem p. Skwarek
Rodzic
Rodzic 17.10.2019, 06:33
Zawsze tak jest konflikt miedzy dorosłymi na tle politycznym i kadrowym najwiecej tracą dzieci. Pani dyrektor zamiast wspierac rozwój sportowy dzieci z szkolnego klubu Kiko zabroniła im organizacji zawodów w szkole przez co dzieci muszą jezdzic po całym województwie. Brawo Pan Prezydent i Pani dyrektor .
Dawny uczeń
Dawny uczeń 17.10.2019, 05:54
Najlepsze czasy kiedy Dyrektorem był Pan Henryk Borowik.
Zawsze wszystko można było załatwić ,otwarty na wszelkie aktywności , nawet z dziecmi na Basen chodził.A teraz ta dyrektor to jakaś porażka.
człowieczek
człowieczek 16.10.2019, 23:57
To Pan Marek krzyczał do nauczycieli co przyszli opiekować się dziećmi podczas strajku "łami strajki", to on odgrażał się, więc kop mu się należy
Jola
Jola 16.10.2019, 20:34
Zniszczyła ducha aktywności ruchowej i sportu w tej szkole, za nic ma dobro dzieci i nie ma żadnej etyki zawodowej. Po prostu bezkrytyczne narzędzie w ręku Pana Prezydenta. Oj nie ładnie Panie Prezydencie. Gdy Pan Prezes się dowie jakich nikczemności się dopuszczacie pod jego skrzydełkami nie będzie zadowolony. A Pan Prezes ma wywiad super.
cha?
cha? 17.10.2019, 00:56
To jest pomówienie. Pani Dyrektor jest zawsze otwarta na wszelkiego rodzaju aktywność dzieci w szkole. W ostatnim czasie wprowadziła program"Sportowy talent". Myślę, że tu raczej chodzi o walkę na tle politycznym, a nie etycznym.
Marta
Marta 16.10.2019, 19:04
Ale jeśli pracownik nie przystępuje do pracy to nie powinien być zwolniony dyscyplinarnie?
MW
MW 17.10.2019, 16:57
A Pani zna kulisy sprawy czy tylko przyszła skomentować dla zasady? Nieprzystąpienie do pracy a niedopuszczenie do niej to dwie różne sprawy Szanowna Pani.
Marta
Marta 21.10.2019, 13:45
Nic w artykule nie ma o kulisach, ale jest wypowiedź dyrektorki, że nauczyciel nie przystąpił do wykonywania obowiązków. Ogólnie, przykra ta sprawa.
Anonim
Anonim 16.10.2019, 15:28
Pani LORENZ jak juz....kto pisze te artykuły... porażka
Korektor
Korektor 16.10.2019, 16:44
Błądzić jest rzeczą ludzką. Czyż nie?
Jestemnanie
Jestemnanie 16.10.2019, 13:18
To jest chore co sie dzieje w tej szkole!!!! I najgorzej ze odbija sie to na dzieciach.
waaagh
waaagh 16.10.2019, 11:42
murem za Panem Markiem!

Pozostałe