Miliony dla Zamościa i Tomaszowa Lub.

  • 11.10.2019, 15:32
  • m
Miliony dla Zamościa i Tomaszowa Lub.
11 października W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisano preumowę o dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu” i umowę na dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja kompleksu sportowego OSIR „Tomasovia”. Dofinansowanie dla Zamościa wyniesie 16,88 mln zł., a dla Tomaszowa Lub. 15,68 mln zł.

Zamojski projekt, jak podaje miasto, koncentruje się na wzmocnieniu funkcji społecznych i gospodarczych części zespołu staromiejskiego położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Bastionu VI i dotyczy m.in. rewitalizacji Bastionu VI Twierdzy Zamość, remontu i prac konserwatorskich dziedzińca VI i VII Bloku kamienic Starego Miasta czy utworzenia terenu rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz toru modelarskiego na terenach fortecznych przy Bastionie VI. Realizacja projektu rozpocznie się w II kwartale 2020r.

Tomaszowski projekt obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSIR „Tomasovia” oraz remont budynku hali sportowej OSIR z zapleczem administracyjno-socjalnym”.

- Wielu obiecywało, że ta kryta pływalnia powstanie, ale na tym się kończyło. Za rok o tej porze będziemy się cieszyli z działającego basenu. - mówił Wojciech Żukowski burmistrz Tomaszowa Lubelskiego podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.


 

m

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe