6 nowych wozów strażackich trafi do naszego regionu dzięki wiceministrowi Marcinowi Romanowskiemu!

  • 10.10.2019, 15:50
  • SP
6 nowych wozów strażackich trafi do naszego regionu dzięki wiceministrowi Marcinowi Romanowskiemu!
Dzięki działaniom wiceministra Marcina Romanowskiego 6 nowych wozów strażackich trafi do jednostek OSP z naszego regionu! Mieszkający w Biłgoraju minister przekazał dzisiaj (10.10.2019 r.) w Goraju na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 365 000 złotych.

Zaufanie społeczne, jakim niezmiennie od lat cieszą się straże pożarne, to najlepszy dowód szacunku i uznania dla naszych bohaterów, którzy z poświęceniem ratują ludzkie życie. Środki przekazywane OSP to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich Polaków, bo to strażacy-ochotnicy najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku. W roku 2018 na ten cel wydaliśmy ponad 108 milionów złotych. Obiecałem, że to nie koniec wsparcia dla zakupu sprzętu ratującego życie i słowa dotrzymuję przekazując ponad 2 miliony złotych na zakup 6 nowych wozów. Zawsze gotów jestem podjąć odpowiednie działania, jeśli tak mogę wspólnie z Wami przysłużyć się naszemu regionowi – powiedział Romanowski.

Środki finansowe trafią do 6 gmin: Goraj (powiat biłgorajski), Nielisz (powiat zamojski), Izbica (powiat krasnostawski), Turobin (powiat biłgorajski), Józefów (powiat biłgorajski) oraz Tomaszów Lubelski (powiat tomaszowski). OSP zakupią dzięki nim lekkie oraz średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Dziękuję Druhnom i Druhom strażakom za Waszą odwagę i poświęcenie. Życzę Wam, abyście zawsze zwyciężali z żywiołem, cieszyli się zasłużoną życzliwością i szacunkiem swoich społeczności. Swoją ofiarną postawą przypominacie nam, czym jest etos bezinteresownej służby, solidarności i najszlachetniejszych, ratujących życie, więzi międzyludzkich. – zwrócił się bezpośrednio do strażaków-ochotników wiceminister dr Marcin Romanowski.

Gminy otrzymały dotację w kwocie:

  1. 800 000,00 złotych dla Gminy Goraj (na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

  2. 240 000, 00 złotych dla Gminy Nielisz (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

  3. 120 000,00 złotych dla Gminy Izbica (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

  4. 800 000,00 złotych dla Gminy Turobin (na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

  5. 250 000,00 złotych dla Miasta Józefów (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

  6. 155 000, 00 złotych dla Gminy Tomaszów Lubelski (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego).

Kandydujący do Sejmu RP Romanowski na zakup sprzętu dla jednostek OSP tylko z naszego regionu przekazał już łącznie ponad 8 milionów złotych. To wsparcie w niespotykanej do tej wysokości. Jego nazwisko znajdą Państwa w niedzielę z numerem 7 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

SP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
karakantezwamda
karakantezwamda 11.10.2019, 00:25
"dał" nie ze swoich pieniędzy, artykul sponsorowany i ta agitacja na koncu... żenada

Pozostałe