Zamość: Strzelali celnie, zdobyli medale. Sukces policyjnej ekipy

  • 10.10.2019, 05:15
  • ak
Zamość: Strzelali celnie, zdobyli medale. Sukces policyjnej ekipy Fot. KMP Zamość
Reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wywalczyła trzecie miejsce podczas podczas zawodów strzeleckich organizowanych przez zamojski region IPA (International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenia Policji).

Zawody z udziałem 14 drużyn odbyły się w sobotę (5 października) na strzelnicy Hubale. Startowali w nich reprezentacji KMP Zamość, ale też innych służb mundurowych, m.in. straży granicznej z Hrubieszowa i Chełma, Zakładu Karnego w Zamościu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policjanci zrzeszeni w Stowarzyszeniu IPA z Zamościa, Włodawy, Chełma i Lublina. Strzelali do tarcz z broni krótkiej i długiej oraz do rzutek.

Wygrali wojskowi z WOT przed pogranicznikami z Hrubieszowa. Trzecie miejsce na podium przypadło ekipie z zamojskiej komendy. Brązowa drużyna wystąpiła na zawodach w składzie: st. post. Alicja Szyport (zdobyła brąz w strzałach do rzutek) , st. sierż. Robert Niedzwiecki (był trzeci w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z broni krótkiej) oraz st. sierż. Jakub Gielmuda.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zamojski policjant asp. Jarosław Szewczuk oraz Jan Staniszewski, prezes Klubu Strzeleckiego "Vis".

To kolejny sukces na koncie strzelców z KMP Zamość. Pod koniec września w tym samym składzie wywalczyli trzecie miejsce w Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych organizowanych przez Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. 9 P. P. Legionów AK Ziemi Zamojskiej w Radecznicy.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 12.10.2019, 09:23
Gratuluje tytulu. Powinien brzmiec sukces WOT. Tak czy inaczej gratulacje dla wszystkuch uczestnikow a redakcja niech sie schowa gleboko.
Marcin
Marcin 11.10.2019, 07:30
Albo mi się wydaje albo żołnierze WOT mają większość medali więc o kimś innym w roli głównej powinniście napisać. No ale jak weekendowe wojsko tak chwalić, niewypada prawda? Ignoranci
XYZ
XYZ 10.10.2019, 21:34
Z treści wynika, że pierwsze miejsce zajęli żołnierze wotu. Nazwa artykułu nagina rzeczywistość w takim razie... Brawo za "profesjonalną" robotę redakcji. :)
js
js 10.10.2019, 21:10
Kiedy uszczelo tego oszusta z Budmatu . Celownik już podałem , czas do działania .

Pozostałe