Zamość: Rozpoczął się remont Akademii Zamojskiej

  • 09.10.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Rozpoczął się remont Akademii Zamojskiej Fot. UM Zamość
Długo wyczekiwany remont dawnej Akademii Zamojskiej stał się faktem. Budynek został przekazany wykonawcy inwestycji.

Projekt  „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to jedno z większych przedsięwzięć ostatnich lat. Prace remontowe mają potrwać do 2022 roku. Pochłoną przeszło 42 mln zł, z czego blisko 24 mln to dotacja, jaką samorząd uzyskał na ten cel z Unii Europejskiej.

Zadanie zrealizują pracownicy firmy Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A. Przeprowadzą prace konserwatorskie, ale też uzbroją teren i zaadaptują część pomieszczeń na cele działalności kulturalnej. Na parterze gmachu w trzech pomieszczeniach ma się mieścić ekspozycja muzealna "Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej". Z kolei na dziedzińcu i poddaszu ma powstać Zamojska Akademia Kultury.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe