Narodowe Czytanie w Jarczowie

  • 09.10.2019, 09:19
  • wd
Narodowe Czytanie w Jarczowie
8 października w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Jarczowie we współpracy z Biblioteką Publiczną w Jarczowie.

Do wspólnego czytania fragmentów wybranych nowel zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele samorządu lokalnego.

Fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa odczytali uczniowie: Claudia Grzesik z klasy VIII i Mikołaj Misiak z klasy VII. Żywe obrazy w tle tworzyli: Alan Baran z klasy VIb, Julia Mękal, Marlena Gozdek i Norbert Mucha z klasy VIa oraz Magda Prokopiszyn z klasy IV. Wszyscy zebrani mogli usłyszeć fragmenty „Sachema” H. Sienkiewicza w interpretacji nauczycieli: dyrektor Jolanty Zawiślak, Agaty Pogorzelskiej i Joanny Maryńczak. Rodzice (Sebastian Rzemieniuk oraz Katarzyna Ruta, Sylwia Suszek i Marzena Patron) odczytali fragmenty noweli B. Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Wójt Tomasz Tyrka i jego zastępca Paweł Mroczkowski odczytali fragmenty utworu W. Reymonta „Orka”. Skarbnik gminy Agnieszka Zbroniec i pracownica Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Magdalena Zalewska przeczytały fragmenty noweli E. Orzeszkowej „Dobra Pani”. Na koniec zebrani usłyszeli fragmenty noweli „Dym” M. Konopnickiej w interpretacji Katarzyny Dziury – kierownika SOK i Angeliki Muły – kustosza Biblioteki Publicznej.

Koordynatorkami projektu były nauczycielki: Ewa Woś i Teresa Sereda.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe