Zamość: 100 lat Mechanika

  • 08.10.2019, 13:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: 100 lat Mechanika Fot. Agnieszka Piela
Wykształciło się tu ponad 10 tys. uczniów pod opieką ponad 700 nauczycieli. 4 października Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, tzw. "Mechanik", świętował 100-lecie swego istnienia.

W tym szczególnym dniu, długiej kolejce do wejścia na salę gimnastyczną, gdzie wyłożono kilka list stali absolwenci, nauczyciele, darczyńcy i inni goście. Absolwenci otrzymywali do przypięcia znaczek absolwenta, a darczyńcy książkę o historii szkoły. 

Goście przynieśli ze sobą prezenty i wiele miłych słów. Placówka została odznaczona medalem "Zasłużony dla Zamościa". Andrzej Wnuk, prezydent miasta, udekorował nim sztandar szkoły. Razem z Agnieszką Kowal – dyrektorem Wydziału Oświaty, wręczył Renacie Chyrchale – dyrektorowi szkoły list gratulacyjny i nagrodę pieniężną. 

 

 

 

W części artystycznej na scenie zaprezentowali się uczniowie i absolwenci. Wspomnienia Jana Szczepańskiego,który uczył się po wojnie w "Mechaniku", odczytał nauczyciel Andrzej Legieć. Wspomnieniami dzielili się też: Zbigniew Gniwek (dyrektor w latach 2007-2012), absolwenci: Kazimierz Misztal – burmistrz Krasnobrodu i Zbigniew Wasąg – dyrektor Oddziału ZUS w Zamościu. W uroczystości uczestniczyła zamojska poetka Maria Duławska – autorka hymnu szkoły.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe