Poseł milczek? Sławomir Zawiślak rzadko stawał na sejmowej mównicy

  • 08.10.2019, 06:30
  • Bogdan Nowak
Poseł milczek? Sławomir Zawiślak rzadko stawał na sejmowej mównicy Fot. Bogdan Nowak/Archiwum Poseł Sławomir Zawiślak podczas ostatnich dożynek powiatowych w Starym Zamościu. Tam był aktywny "w terenie".
"Gorzka prawda o pracy posłów. Jak tak można? To się nie mieści w głowie!", "Lenie w Sejmie, niektórzy przez 4 lata zabrali głos tylko raz" – to nagłówki artykułów zamieszczonych w ogólnopolskich mediach. Podsumowują one pracę... najmniej aktywnych posłów w ostatniej kadencji. Wśród nich znalazł się Sławomir Zawiślak.

Koniec kadencji Sejmu oraz zbliżające się wybory parlamentarne to czas na podsumowania. O dość nietypowe zestawienie pokusił się ostatnio "Fakt". To tam (na stronie internetowej) 26 września zamieszczono artykuł na temat "gorzkiej prawdy o pracy posłów". Stwierdzono w nim m.in., że największymi milczkami w polskim parlamencie byli podczas ostatniej kadencji posłowie: Teresa Piotrowska z PO (tylko raz zabrała głos na posiedzeniu Sejmu), Kazimierz Matuszny z PiS (dwa razy), Bożena Bukiewicz z PO (2 razy) oraz... Sławomir Zawiślak z PiS (3 razy), poseł z Zamojszczyzny. 

To nie wszystko. W zestawieniu "Faktu" znaleźli się także posłowie, którzy najczęściej opuszczają głosowania, których nazwano "śpiochami" oraz tacy, którzy nie grzeszyli dociekliwością. Oceniono ich jako gapy. W tych ostatnich dwóch grupach poseł Zawiślak się  nie znalazł. Tak czy owak, ocena pracy wszystkich wymienionych parlamentarzystów jest druzgocząca. 

Co na to parlamentarzysta z Zamojszczyzny?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zniesmaczony czytelnik
zniesmaczony czytelnik 09.10.2019, 00:16
Kronika Tygodnia była znana raczej z konserwatywnych poglądów i bardzo nie krytykowała polityków prawicowych a tu taki kwiatek, czyżby ostry zwrot w lewo?
ciekawy bezpartyjny
ciekawy bezpartyjny 09.10.2019, 08:05
trzeba gdziekolwiek skręcać, żeby prawdę napisać ?
prawda, nieprawda, g**no prawda
prawda, nieprawda, g**no prawda 09.10.2019, 20:13
Faktycznie, to redaktor odpowiada za ilość sprzedanych wydawnictw
Jan
Jan 09.10.2019, 00:01
Poseł jest w partii, która aktualnie rządzi Polską, więc kontrola jej działań należy do opozycji, bardzo marnej zresztą, Prezes PiS Jarosław Kaczyński w tym roku na konwencji wyborczej powiedział o pośle Sławomirze Zawiślaku: " to człowiek pracy". Jak to się ma do tych statystyk?, Według najnowszych sondaży zaufania do polityków, Jarosław Kaczyński jest na czele.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2019, 14:45
Aby kasa się zgadzała... To najważniejsze...
Seniorka 60+
Seniorka 60+ 08.10.2019, 10:39
Ale tak namacalnie,jako mieszkanka Zamojszczyzny mogę potwierdzić że ja widzę pracę tego człowieka,czego o innych nie mogę powiedzieć! Co mi po 798 interpelacjach posła Sachajko jak on tylko do TV biega..
sen ator
sen ator 08.10.2019, 09:20
https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.… - tutaj są wszyscy
po seł
po seł 08.10.2019, 09:09
plus 19 interpelacji, ale poseł Sachajko 798

Pozostałe