Pow. hrubieszowski: 5 tys. dla strażaków

  • 09.10.2019, 07:11
  • par
Pow. hrubieszowski: 5 tys. dla strażaków
Każda z 68 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu hrubieszowskiego otrzymała po 5 tys. zł dotacji m.in na zakup mundurów wyjściowych.

25 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu promesy dla strażaków ochotników z powiatu wręczył wicepremier Jacek Sasin (jednocześnie kandydat na posła).

 – Pieniądze z dotacji zostaną przeznaczone na zakup mundurów wyjściowych, sprzętu do nauki udzielania pierwszej pomocy, wydatki na organizację imprez sportowych, na przykład stroje dla druhów, którzy będą startowali w zawodach pożarniczo-sportowych. Do tej pory takich zakupów nie można było robić z pieniędzy pochodzące z dotacji. Tym razem z kolei za środki z dofinansowania nie można kupować sprzętu gaśniczego czy przeciwpożarowego – mówi st. kpt. Piotra Sendeckiego, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe