Gm. Tomaszów Lubelski: Narciarze wrócą na Białą Górę

  • 09.10.2019, 16:03
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Narciarze wrócą na Białą Górę
Dotychczas Biała Góra nie miała szczęścia do narciarzy. Stok był, potem go nie było, a po latach nie zostało z niego prawie nic. Teraz ma szansę wrócić w dobrym stylu. Gmina Tomaszów Lubelski 30 września podpisała z Zarządem Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie rewitalizacji tego obiektu. Otrzyma ponad 3,6 mln zł.

Umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą "Rewitalizacja Białej Góry w Justynówce i Majdanie Górnym" wójt gminy Tomaszów Lub. Marzena Czubaj-Gancarz  podpisała 30 września. Po kilkuletnich staraniach gminie  udało się pozyskać dofinansowanie sięgające 3 670 862 mln zł. To dużo, ale kosztorys inwestycji opiewa na okrągłą sumę 6 milionów zł. Resztę więc musi wyłożyć gmina. Pieniądze w budżecie zostaną zarezerwowane w kolejnym roku. Najpierw jednak samorząd ogłosi przetarg na wykonawcę. Od momentu podpisania umowy ma na zrealizowanie zadania 24 miesiące. Wobec tego najpóźniej w 2021 roku amatorzy zimowych sportów będą mogli pojawić się na Białej Górze.

Jak to było ze stokiem?

Stok narciarski na Białej Górze funkcjonował od lat 80 ub. wieku. Od początku zarządzał nim tomaszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W latach 2005-2006 podjęto decyzję o przekazaniu stoku do użytkowania przedsiębiorcom prywatnym. Ostatnim była firma AB Activ Park z Warszawy, jednak jej działania po kilkuletnim okresie (2011-2014) przyniosły w efekcie całkowitą degradację stoku. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe