Włamania w Szczebrzeszynie. Miasteczko żyje w strachu

  • 08.10.2019, 05:09
  • Bogdan Nowak
Włamania w Szczebrzeszynie. Miasteczko żyje w strachu
W gminie Szczebrzeszyn obrabowano siedem domów jednorodzinnych i mieszkań w blokach. Okradziono auto. Ludzie się boją. Po gminie wieczorami krążą społeczne patrole "prewencyjne", a miejscowy radny Rafał Kowalik wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców.

Skąd moje zaangażowanie w tej sprawie? Jestem radnym i dlatego ludzie mają do mnie zaufanie. Informują mnie o tych kradzieżach i włamaniach, a ja piszę o tym na swoim profilu społecznościowym. Wszystkie informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców przekazałem policji – zapewnia Rafał Kowalik, radny gminy Szczebrzeszyn. – Zrobiłem w tej sprawie co tylko mogłem. Zrobię więcej! Bo cała sytuacja jest bardzo niepokojąca, a sprawcy bezkarni.

Kolumna prewencyjna

Nie są to słowa bez pokrycia. W mediach społecznościowych radny Kowalik pisał o kolejnych włamaniach. Ostrzegał i doradzał. 9 września pisał: "Proszę uważać. Dzisiaj w nocy w Szczebrzeszynie okradziono trzy mieszkania". 15 września już alarmował: "Seria włamań w gminie trwa! Teraz ofiarą złodziei padli mieszkańcy Bodaczowa.

Apele nie spłoszyły złodziei. Następnego dnia radny Rafał Kowalik zanotował: "Seria kradzieży w gminie Szczebrzeszyn trwa dalej! Okradziono mieszkania w Szczebrzeszynie, Klemensowie, szczebrzeszyńskim Przedmieściu. Wczoraj w nocy i dzisiaj w nocy (15 i 16 września)! Złodzieje kradną głównie biżuterię, gotówkę w domach jednorodzinnych i blokach. Proszę nie trzymać dużej ilości gotówki w domu!". 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 18.10.2019, 19:13
Fotopułapki zakładajcie.Mój ksiądz tak się znalazł
Toruniak
Toruniak 16.10.2019, 04:34
Przesłuchać chrząszcza..moze co widział
czytelnik
czytelnik 09.10.2019, 14:35
Jak Szczebrzeska milicja śpi nocami po krzakach to tak się dzieje a poza tym gdy złodzieje dobierają się do domu w Bodaczowie podczas drugiej serii włamań ludzie dzwonią na policję i nikt nie przyjeżdża to może trzeba pseudo policjantów wysłać do pasienia baranów choć i zwierząt szkoda bo przy ich zaangażowaniu to i owce mogły by poginąć. Żenada
justa
justa 09.10.2019, 09:47
Złodzieje muszą dobrze wiedzieć kogo i kiedy nie ma w domu. Trzeba szukać wśród mieszkańców.
Quba
Quba 08.10.2019, 20:22
Tylko niech trafia na Mój dom. To wtedy nie będzie im wesoło. Pytanie. Okradają puste mieszkania i domy?? Jeżeli tak to skąd wiedzą że są puste.

Pozostałe