Zosin: Przemycali do Polski 30 kg bursztynu

  • 07.10.2019, 09:06
  • ak
Zosin: Przemycali do Polski 30 kg bursztynu Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Wystarczyły dwie kontrole i magazynów służby celnej trafiło 30 kilogramów bursztynu, który próbowano przemycić do Polski przez przejście graniczne w Zosinie.

Pewien Ukrainiec usiłował wwieźć do Polski 17 kilogramów kamieni. Ukrył jantar w tunelu środkowym osobowej toyoty. Co ciekawe, bursztyn wywęszył pies Ajron, który szkolony był do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Także w Zosinie podczas kontroli osobowego renaulta celnicy natrafili na prawie 12,5 kg bursztynu. Tym razem jantar ukryty był w podłużnicach pojazdu kierowanego przez obywatela Ukrainy.

Oba transporty zostały ujawnione we wrześniu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 07.10.2019, 14:57
w ktorym odcinku to bedzie na Discovery?

Pozostałe