Gm. Zamość: Drogowcy ruszą do akcji w Szopinku, Pniówku i Płoskiem

  • 07.10.2019, 08:00
  • ak
Gm. Zamość: Drogowcy ruszą do akcji w Szopinku, Pniówku i Płoskiem Fot. pixabay.com
Gmina Zamość otrzymała dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu będzie mogła zrealizować inwestycje w trzech miejscowościach.

Remontowane mają być drogi w Szopinku, Pniówku i Płoskiem. 

W pierwszej wiosce prace będą prowadzone na liczącym ponad 640 metrów odcinku. Obecna jezdnia zostanie poszerzona, a zjazdy przebudowane. Koszt tego zadania to 445 987,03 zł brutto, a dofinansowanie ma wynieść 312 190 zł.

W Pniówku zaplanowano remont przeszło 800 metrów drogi, przebudowę dwóch skrzyżowań, a także wykonanie zjazdów z kostki brukowej i betonu.. Całość ma kosztować 657 460,95 zł brutto, a wsparcie sięgnie 428 519 zł.

Na podobnej długości drogi prace prowadzone będą w Płoskiem. Tu nawierzchnia ulicy też będzie poszerzona i wzmocniona. Inwestycja pochłonie ok. 496 tys, zł, a środki z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 347 tys. zł.

Zaplanowano, że zadanie będzie zrealizowane w okresie od listopada br do czerwca 2020 r. Obecnie trwa ogłoszone przez gminę postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Termin składania ofert mija w środę, 9 października.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe