Hrubieszów: Śnięte ryby w Huczwie. Rzeka jest skażona

  • 06.10.2019, 06:21
  • red.
Hrubieszów: Śnięte ryby w Huczwie. Rzeka jest skażona
W przepływającej przez Hrubieszów rzece Huczwie odkryto martwe ryby. Miasto ostrzega mieszkańców, bo woda w rzece może być skażona.

"W związku z wystąpieniem śniętych ryb w rzece Huczwie informujemy o niebezpieczeństwie zatrucia poławianymi rybami do celów konsumpcyjnych. Jednocześnie zabrania się pojenia zwierząt gospodarskich wodą z rzeki. O prawdopodobieństwie skażenia wody w rzece i zaistniałym zjawisku śniętych ryb zostały powiadomione odpowiednie służby i instytucje. W kolejnych komunikatach będziemy Państwa informować o sytuacji oraz podjętych krokach" - napisano w komunikacie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mateusz
Mateusz 07.10.2019, 11:42
I nic z tym nikt nie zrobi. Próbki wody pobiorą jak już syf popłynie. Winnego nie znajdą choć pewno i tak wiedzą kto ;) Norma. Przyzwolenie na trucie rzek jest, kar brak, kontroli brak. Dziadostwo. Ryb jak nas lekarstwo, podobnie jak wody to i jeszcze jakość przypomina bardziej szlamidło niż wodę.
MM
MM 06.10.2019, 08:39
Przesłodzili

Pozostałe