ZUS zaprasza seniorów

  • 06.10.2019, 06:12
  • Materiał nadesłany
ZUS zaprasza seniorów
Bezpłatne badania profilaktyczne, spotkania z ekspertami, koncerty – to część programu „Dnia Seniora”, który organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pierwsze wydarzenia odbyły się już 4 października. Będą kolejne.

„Dzień Seniora” w ZUS to ogólnopolska akcja. Odbędzie się również w kilku miastach województwa lubelskiego: w Biłgoraju – 10 października, w Hrubieszowie – 23 października, a w Zamościu – 18 listopada.

Porady ekspertów

W „Dniu Seniora”, oprócz ekspertów ZUS, do dyspozycji zainteresowanych będą specjaliści innych instytucji. Przedstawiciele ośrodków pomocy rodzinie doradzą w sprawie świadczeń, policjanci ostrzegą przed oszustami, a rzecznicy praw konsumentów wyjaśnią, na co uważać przy zakupach. W Biłgoraju specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiedzą, jak starać się o sanatorium i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego. W Chełmie można liczyć na porady Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a w Tomaszowie Lubelskim na prelekcję o ulgach podatkowych.

Bezpłatne badania

Podczas „Dnia Seniora” będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. W Chełmie i Biłgoraju seniorzy zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. Dodatkowo w Chełmie seniorzy sprawdzą poziom cholesterolu we krwi i czy są zagrożeni osteoporozą. Wszystkie badania są bezpłatne.

Trochę rozrywki

„Dzień Seniora” to nie tylko ekspercka wiedza i profilaktyka zdrowotna. Będzie też czas na zabawę. W Chełmie odbędzie się przedstawienie rejowieckiej grupy artystycznej „Swojska Nuta”. W Biłgoraju za część muzyczną będą odpowiadać kluby seniora i Uniwersytet Trzeciego Wieku. A w Tomaszowe Lubelskim wystąpią przedszkolaki.

Szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych miastach jest na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe