Zamość: Dyktando Szymonowiczowskie w I LO (WYNIKI)

  • 04.10.2019, 13:00
  • ak
Zamość: Dyktando Szymonowiczowskie w I LO (WYNIKI) Fot. I LO Zamość
Filip Grochowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu i Maria Bojarczuk, uczennica III LO w Zamościu zajęli w swoich kategoriach pierwsze miejsca pisząc Dyktando Szymonowiczowskie zorganizowane podczas Sesji Szymonowicowskie Reminiscencje w I Liceum Ogólnokształcącym im . Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Zmagania z zawiłościami polskiej ortografii były oceniane w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich i dorosłych. Do tej próby przystąpiło 45 śmiałków.

W tej pierwszej Mistrzem okazał się Filip Grochowski, a kolejne miejsca zajęły: Hanna Pudełko ze Szkoły Podstawowej w Kalinowicach i Dominika Gałan z SP nr 6 w Zamościu. Wśród starszych poza Marią Bojarczuk na podium  stawali: Joanna Banach oraz ex aequo Ewelina Padejasek i Wiktor Wachowicz (wszyscy z I LO). Na trzecie miejsce zasłużył sobie również ... Piotr Orzechowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

Dyktando przygotowali i przeprowadzili poloniści z I LO.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe