Gm. Skierbieszów: Wodociąg w Łaziskach skażony. Są w nim bakterie

  • 03.10.2019, 10:00
  • ak
Gm. Skierbieszów: Wodociąg w Łaziskach skażony. Są w nim bakterie Fot. pixabay.com
To prawdziwa zmora w gminie Skierbieszów. W kolejnym wodociągu stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Tym razem problem jest w Łaziskach.

Skażony jest wodociąg w tej wsi, ale zaopatruje on w wodę mieszkańców kilku innych miejscowości: Iłowiec, Suchodębie, Szorcówka, Sławęcin, Hajowniki i Lipina Nowa. Tamtejsi mieszkańcy nie powinni pod żadnym pozorem pić kranówki, nawet po przegotowaniu. Nie należy jej również wykorzystywać do mycia owoców czy warzyw ani przygotowywania posiłków.

Wodociąg pracuje, więc mieszkańcy mogą kranówkę wykorzystywać do celów sanitarnych. Tymczasem gmina rozpoczęła dezynfekcję.

Przypomnijmy, że zupełnie niedawno identyczny problem był w innych częściach gminy Skierbieszów. Na początku września bakterie coli stwierdzono w wodociągu Wysokie II oraz w Dębowcu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe