Gm. Susiec: Uczestnicy WTZ w Grabowicy laureatami konkursu

  • 04.10.2019, 09:00
  • ak
Gm. Susiec: Uczestnicy WTZ w Grabowicy laureatami konkursu
Dorota Szpak i Urszula Dzida to uczestniczki zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Grabowicy, które znalazły się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

Wojewódzka gala tego konkursu odbyłą się w zeszłym tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Do lubelskiego oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych wpłynęło ponad 160 prac plastycznych z ponad 50 placówek województwa lubelskiego. Nagrodzonych zostało łącznie 19 dzieł w kilku kategoriach. Wśród laureatów znalazły się uczestniczki zajęć w WTZ w Grabowicy.

Dorota Szpak zajęła pierwsze miejsce w kategorii malarstwo i witraż za obraz „A może nad morze”. Natomiast Urszula Dzida została wyróżniona w kategorii tkanina i aplikacja za pracę „Podróż w nieznane.”

Nagrody laureatom wręczali Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, Jerzy Dębski, dyrektora lubelskiego oddziału oraz burmistrza Świdnika Waldemar Jakson.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe