Gm. Stary Zamość: Matka i jej dzieci stracili w pożarze wszystko, co mieli. Potrzebna pomoc

  • 02.10.2019, 11:10
  • ak
Gm. Stary Zamość: Matka i jej dzieci stracili w pożarze wszystko, co mieli. Potrzebna pomoc Fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne
Spłonęło wszystko: dom, całe jego wyposażenie, wszystkie sprzęty, ubrania, najdrobniejsze przedmioty. Samotna matka z Chomęcisk Drugich w gminie Stary Zamość została bez niczego. Na szczęście ma gdzie mieszkać, ale potrzebuje pomocy, by móc wraz ze swoimi pociechami normalnie funkcjonować.

Do pożaru doszło w środę, 25 września. Dom, w którym kobieta mieszkała ze swoimi dziećmi: 17-letnią córką i synami w wieku 11 i 4 lat spłonął doszczętnie. Z pomocą natychmiast przyszła gmina.

– Zapewniliśmy pani Anecie wsparcie finansowe na to, by mogła kupić to, co najpotrzebniejsze. Zaoferowaliśmy również lokal mieszkalny, ale z tego nie skorzystała, bo może zamieszkać w domu brata – wyjaśnia Anna Barbara Molas, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jednak kobiecie i jej dzieciom pomoc jest nadal potrzebna. – Stracili wszystko, co mieli. Ich śliczny, mały, ale zadbany, wspaniale utrzymany domek spłonął całkowicie. Nic nie uratowali. Tylko własne życie – dodaje Ewa Luchowska, pracownica socjalna ze Starego Zamościa, która ma pod swoimi skrzydłami Chomęciska Duże. Od czasu pożaru regularnie utrzymuje kontakt z samotną matką. Sprawdza, czy nie potrzebuje jakiegoś dodatkowego wsparcia.

W pomoc pogorzelcom zaangażowała się również społeczność Chomęcisk Dużych. Sołtys w porozumieniu z gminą organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek. Duża akcja ma się też odbyć 20 października podczas niedzielnych mszy świętych. 

Na wiadomość o trudnej sytuacji rodziny zareagowało też wiele innych osób. Zbiórkę darów zorganizowała m.in. Katarzyna Wołoszyn, była radna, a obecnie przewodnicząca Zamojskiej Rady Kobiet.Apel o przekazywanie zwłaszcza ubrań na zimę dla dzieci zamieściła na swoim facebookowym profilu. Apeluje, by dary przynosić do restauracji Padwa w Zamościu. Potrzebne jest też jedzenie, zwłaszcza artykuły z długim terminem przydatności do spożycia. Przyda się również chemia, artykuły kosmetyczne.

 

Gdyby ktoś z naszych Czytelników również chciał pomóc, może kontaktować się z GOPS w Starym Zamościu, tel. 84 616 32 43. Liczy się każdy, najdrobniejszy dar. Pani Aneta nie pracuje. Siebie i dzieci utrzymuje jedynie z alimentów i świadczeń socjalnych.

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Angela kike
Angela kike 04.10.2019, 12:09
ŚWIADECTWO, W JAKI SPOSÓB POZNAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY
Matka ([email protected])

Witam wszystkich, nazywam się pani Angela Kike. Jestem z Hongkongu, jestem tutaj, aby podzielić się wspaniałym świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę od Prudent Financial Service. sprawy były tak ciężkie dla mnie i mojej rodziny, kiedy nie mogłem zapłacić rachunków, po tym, jak straciłem męża w wypadku samochodowym. Próbowałem uzyskać pożyczkę z mojego banku i innej unii kredytowej, którą odwiedziłem, ale odmówiono mi dostępu do ***. Musiałem zabrać swoje dzieci, aby mieszkały z rodzicami, ponieważ nie mogłem się nimi zająć z powodu mojej obecnej sytuacji, byłem zupełnie sam na ulicy. Aż do dnia wstydliwie wszedłem do kolegi ze starej szkoły, który przedstawił mnie Loganowi Bryanowi, bogowi, który boi się pożyczkodawcy, po tym, jak wytłumaczył mi wszystko, przez co przeszedłem. Najpierw powiedziałem jej, że nie jestem gotów zaryzykować *** online, ale zapewniła mnie, że otrzymam od nich pożyczkę. Z drugiej strony musiałem wziąć udział w próbie i ubiegać się o pożyczkę, na szczęście dla mnie dostałem pożyczkę w wysokości 100 000 $ z OSTROŻNEJ USŁUGI FINANSOWEJ Cieszę się dzisiaj, ponieważ moja rodzina się połączyła. Cieszę się, że zaryzykowałem i złożyłem wniosek pożyczka, teraz mam własny dom i własny biznes. Całe podziękowania i wdzięczność należą się bogu i OSTROŻNEJ USŁUGI FINANSOWEJ za nadanie mi sensu życia, gdy straciłem wszelką nadzieję. Jeśli obecnie szukasz pomocy kredytowej, możesz skontaktować się z ich adresem e-mail: [email protected]

Pozostałe