Hrubieszowskie: Są pieniądze, będą drogi

  • 02.10.2019, 08:16
  • par
Hrubieszowskie: Są pieniądze, będą drogi
Prawie 13,5 mln zł rządowych dotacji otrzymają władze powiatu hrubieszowskiego i 8 gmin (w tym także Hrubieszowa) na remonty i modernizację dróg. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowane inwestycje powinny zostać zrealizowane w ciągu roku od otrzymania dotacji.

25 września do Hrubieszowa przyjechał wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przekazali samorządowcom z powiatu hrubieszowskiego i 8 gmin w tym powiecie symboliczne czeki z dotacjami na remonty i modernizację dróg. Powiat hrubieszowski otrzyma prawie 4,3 mln zł. Za te pieniądze zrealizuje 5 inwestycji drogowych. To przebudowa  drogi powiatowej z Matcza przez Kopyłów, Szpikołosy, Dziekanów do Hrubieszowa (dofinansowanie 336,4 tys. zł), drogi z Hrubieszowa przez Cichobórz do Dołhobyczowa (356,5 tys. zł), drogi z Sahrynia do Modrynia (ponad 306,7 tys. zł), modernizacja drogi z Uchań przez Drohiczany do Mołodiatycz i Werbkowic (350,6 tys. zł). Największą dotację powiat otrzyma na przebudowę trzykilometrowego odcinka przygranicznej drogi powiatowej z Hrubieszowa przez Kryłów, Dołhobyczów do przejścia granicznego. Tu dofinansowanie sięga prawie 3 mln zł. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe