Hrubieszów: 100 tys. zł na 10 projektów

  • 01.10.2019, 10:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: 100 tys. zł na 10 projektów W ubiegłym roku jedną z dotacji z Budżetu Obywatelskiego Hrubieszowa przeznaczono na działalność seniorów w nowo założonym klubie przy HDK.
Do końca października mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują, które inicjatywy otrzymają pieniądze. Głosowanie rozpocznie się 7 października. 29 października zostaną ogłoszone wyniki. Wtedy poznamy zwycięskie projekty.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku, w Budżecie Obywatelskim Hrubieszowa jest do rozdysponowania 100 tys. zł. Każdy ze zgłoszonych projektów może ubiegać się o dotację nie wyższą niż jedna czwarta całej puli, czyli 25 tys. zł.

– Hrubieszowianie zgłosili 11 wniosków. Wstępną weryfikację pozytywnie przeszło 10. O maksymalne dofinansowanie (25 tys. zł) ubiegają się autorzy 7 wniosków – poinformował nas przewodniczący zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, wiceburmistrz Hrubieszowa, Paweł Wojciechowski. – Dwa z nich dotyczą instalacji monitoringu. Jeden przewiduje instalację kamer w śródmieściu Hrubieszowa w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do różnych aktów wandalizmu, kradzieży, rozbojów i łamania przepisów ruchu drogowego. Druga inicjatywa dotyczy montażu systemu monitoringu na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Krosna, książki, audiobooki  

 

O najwyższą dotację ubiegają się także pomysłodawcy utworzenia miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3. W tym miasteczku najmłodsi mieszkańcy Hrubieszowa mieliby się uczyć zasad ruchu drogowego. Tam również byłyby organizowane egzaminy na kartę rowerową dla uczniów. 25 tys. zł dofinansowania potrzeba pomysłodawcom wyposażenia pracowni tkackiej przy HDK-u w sprzęty, które umożliwią prowadzenie żywych lekcji rękodzieła tkackiego. Miejska Biblioteka w Hrubieszowie i jej filie starają się o dotację na zakup książek (z dużą czcionką dla seniorów), a także audiobooków. Planują przygotować cykl spotkań z interesującymi ludźmi.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe