Szczebrzeszyn: Ballada o unijnych rowerach

  • 01.10.2019, 06:06
  • Bogdan Nowak
Szczebrzeszyn: Ballada o unijnych rowerach
Co się stało z dziesięcioma rowerami, które kupił Urząd Miasta w Szczebrzeszynie?

Kilka lat temu miasto kupiło ze środków RPO w ramach projektu "Z kulturalną wizytą w chrząszczowym grodzie" dziesięć rowerów dla mieszkańców i turystów. Jeden z miejscowych samorządowców nie może się ich teraz jakoś... doliczyć.

Rafał Kowalik o swoich wątpliwościach mówił na sesji Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie (odbyła się 19 września). Domagał się kontroli w Miejskim Domu Kultury, którą miałaby przeprowadzić gminna komisja rewizyjna. Bez skutku.  

Wątpliwości radnego

– Kilka lat temu w ramach projektu unijnego zostało kupionych dziesięć rowerów dla mieszkańców i turystów. Miała także powstać wypożyczalnia, w której powinny się one znaleźć. Myślę, że jak tutaj siedzimy, nikt na tych rowerach nie jeździł – mówił na sesji radny Kowalik. – Moje pytanie brzmi: gdzie te rowery są? Ja zauważyłem kilka dni temu tylko trzy. 

Radny uznał, że sprawa jest niejasna. Dlatego na sesji złożył wniosek, żeby zainteresować sprawą komisję rewizyjną. Odbyło się głosowanie na ten temat. Radni jednak odrzucili wniosek Rafała Kowalika. Czy rzeczywiście jest się jednak czym niepokoić? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jo
Jo 03.10.2019, 16:57
Jak sie dobry człowiek upomniał to sie i rowery znalazły. Nie mogl sie radny doliczyć, bo ciężko policzyć cos czego nie ma. A po garazach urzednikow przecież nie szukał.

Pozostałe