Gm. Zamość: Śmiertelny wypadek w Skokówce. Mężczyznę na przejściu potrącił samochód

  • 29.09.2019, 14:51
  • ak
Gm. Zamość: Śmiertelny wypadek w Skokówce. Mężczyznę na przejściu potrącił samochód Fot. policja.pl
Na dworze był już zmrok. Jadąca dacią kobieta prawdopodobnie nie zauważyła mężczyzny na przejściu. Doszło do potrącenia. Poszkodowany mieszkaniec gminy Zamość zmarł w szpitalu. Ten tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się wczoraj (sobota, 28 września) w Skokówce pod Zamościem.

Dacią sandero od strony Krasnobrodu jechała przez Skokówkę 68-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Pieszy przechodził po pasach z lewej strony na prawą. Był już prawie na drugiej stronie ulicy, gdy został uderzony przez samochód.

– 65-latkowi natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala. Niestety po kilku godzinach od zdarzenia zmarł. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca dacią była trzeźwa, natomiast 65-latek w organizmie miał ponad promil alkoholu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Og
Og 30.09.2019, 17:51
Przejścia dla pieszych powinny być oświetlenie, a kierowca powinien mieć oczy szeroko otwarte
K
K 30.09.2019, 10:37
Nie ma zakazu poruszania się piszych pod wpływem alkoholu po drogach czy chodnikach szczególnie, a ten Pan tymbardziej nie jest winny, bo prawidłowo przechodził przez ulicę. Przejście jest rzeczywiście źle oznakowane. Moją mamę strąbił jakiś kierowca jak korzystała z niego i jeszcze pukał się w głowę, bo ewidentnie nie wiedział, że ona jest na przejściu. Odblaski jednak są konieczne.
Uhhhhhh
Uhhhhhh 30.09.2019, 09:53
ODBLASKI.... TO JEST ŻYCIE..... ZWŁASZCZA O ZMROKU I W NOCY..... MYŚLENIE NIE POWINNO BOLEĆ.....
Nowa
Nowa 30.09.2019, 06:14
Z całym szacunkiem do tragicznego wypadku, jednak autor tekstu jednak mogłby pisać używając poprawnej polszczyzny. Pierwsze zdanie i pierwszy wyraz - masakra. Kolejny raz takie byki ?
Iza
Iza 29.09.2019, 22:41
A ja apeluje o oświetlenie wszystkich przejść dla pieszych. I o to aby ludzie w końcu nauczyli się
nosićnocą jakieś, jakiekolwiek odblaski . Bo ile to ja mialam już sytuacji że idzie środkiem drogi pijany delikwent, i no zauważasz takiego w ostatnim momencie.
Robert
Robert 29.09.2019, 21:27
Niestety jest to bardzo niebezpieczne miejsce na drodze, pomimo wniosków do zarządu dróg ze strony mieszkańców Skokówki przejście przez jezdnię do sklepu który jest po drugiej stronie drogi jest fatalnie oznakowane, w zasadzie w nocy niewidoczne, nie ma sygnalizacji świetlnej która odznaczała to miejsce. zapewne nie jest to pierwsza ofiara tego miejsca. Wydaje mi się że ten kto zarządza oznakowaniem tego miejsca ma krew na rękach tych ofiar potrąceń za to że nic nie zrobił pomimo wniosków mieszkańców.
f
f 05.10.2019, 00:29
Zgadzam się to bardzo niebezpieczne miejsce. Zero widoczności po zmroku, samo usytuowanie przejscia w tym miejscu jest kompletnie błędna decyzją. Ta tak naprawdę krzyżują sie dwie drogi i wjazd do sklepu, z którym rownież jest coś nie tak.
Kawałek dalej w storne Krasnobrodu jest kolejne fatalnie zlokalizowane przeście przy skrzyżowaniu na Mokre. Jadąc od zamoscia, gdy na pasie w kierunku zamoscia stoja auta do skrętu w kierunku mokrego, kompletnie nie widać czy ktoś na tym przejściu jest czy nie, rownież jest niewystarczająco oznakowane.
Jezus
Jezus 29.09.2019, 15:10
czyli zabiła i do więzienia na dożywocie i zabranie prawka na zawsze
Aga
Aga 29.09.2019, 18:53
pieszy był pijany = winny
John
John 29.09.2019, 20:22
To żeś JAN specjalista.
Mógł być nawet nie tomny.
Byl na pasach i przekroczył już oś jezdni.
Zero przyczynienia Stefku detektywie

Pozostałe