Hrubieszów: Funkcjonariusze ZK najlepsi w mistrzostwach w marszobiegu

  • 29.09.2019, 09:56
  • ak
Hrubieszów: Funkcjonariusze ZK najlepsi w mistrzostwach w marszobiegu Fot. ZK Hrubieszów
Por. Grzegorz Jaworski wygrał w konkurencji idywidualnej, ale na najwyższym podium stawał także z kolegami z drużyny Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Sukcesy odnieśli podczas V Mistrzostw Służby Więziennej Okręgu Lubelskiego w Marszobiegu Terenowym, które w połowie września odbyły się w Łaziskach pod Opolem Lubelskim.

Do zawodów przystąpiły reprezentacje wszystkich jednostek okręgu lubelskiego. Hrubieszowski ZK reprezentowali: por. Grzegorz Jaworski, ppor. Adrian Małecki, chor. Paweł Sagadyn, mł.chor. Arkadiusz Kopczyński oraz szer. Mateusz Wołos.

Por. Grzegorz Jaworski wygrał indywidualnie. Zresztą już nie po raz pierwszy, bo był triumfatorem także poprzednich lubelskich edycji  marszobiegu. W sztafecie funkcjonariusze z Hrubieszowa również nie dali szans przeciwnikom i wygrali. Doskonałe wyniki w innych konkrencja pozwoliły zająć ekipie z Hrubieszowa drugie miejsce.

Marszobieg terenowy w służbie więziennej to bardzo wymagająca konkurencja sportowa.

– Zawodnicy w konkurencji indywidualnej mają do pokonania dystans 2 km, w trakcie którego muszą zmierzyć się z wejściem po linie o długości 4m, rzutem granatem ćwiczebnym na odległość 20 m oraz strzelaniem z 9mm pistoletu Walther do tarcz TS10 z odległości 25 metrów. W konkurencji zespołowej – sztafecie, każdy zawodnik ma do pokonania dystans 1200 m. Na 1150 metrze trasy, startujący zobowiązany był do wykonania zadania – strzelania ze strzelby powtarzalnej Mossberg do tarczy TS3 pięcioma nabojami, z odległości 15 metrów – wylicza ppor. Adrian Małecki z ZK Hrubieszów.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On
On 01.10.2019, 21:46
Buło w eliminacjach walenie pekiem kluchy i skakanie po żebrach jak tomiał w zwyczaju stary z funkcjonariuszy ? Pod jaki resort powojenny podlega SW? Bo Mo potraktowali jak ścierwo a tym daja medale za 100 lecie resortu hahhaha. @wolność wolność widze ze sie nudzicie trzymając of dyżurnego chyba. Kto jest gadem jak pilnują kogoś kto uciec nie może i jeszcze mu płacą za nocki za alimenciarza ? Do ZK tez tylko po znajomości albo łapówkach. Wiem bo sie starałem. To jeszcze im medale dawajcie za dobrze opłacaną robotę.
@wolność
@wolność 30.09.2019, 09:23
Jak się nabiegaja cały dzień z tymi osadzonymi gadami to i kondycję mają :)
wolność
wolność 29.09.2019, 19:43
Gad jest od pilnowania a nie pajacowania w lesie .

Pozostałe