sobota, 20 kwietnia 2024 07:51

Hrubieszów: Lekkoatletki ze Staszica czwarte w Polsce!

Wygrały zawody wojewódzkie i wzięły udział w ogólnopolskim finale. Na zawodach w Kołobrzegu lekkoatletki z hrubieszowskiego Staszica również pokazały prawdziwą klasę, zajmując miejsce w ścisłej czołówce.

Autor: Fot. ZS nr 2 Hrubieszów

Finał Ogólnopolski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej roku szkolnego 2018/2019 został przeprowadzony w zeszłym tygodniu na tadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Do zawodów przystąpiły reprezentacje 16 województw: 12 drużyn dziewcząt i 9  - chłopców z całego kraju. Lubelszczyznę reprezentowała ekipa lekkoatletek z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Dziewczęta zgromadziły łącznie 1066 punktów i zajęły 4 miejsce, ustępując pola ekipom z Kołobrzegu, Aleksandrowa Łódzkiego i Białegostoku. Hrubieszów i województwo lubelskie reprezentowały: Julia Kamień, Karina Krotkiewicz, Natalia Jankowska, Wiktoria Kamień, Karolina Gajewska, Olga Śmietanka, Sandra Bęsiuk, Łucja Skorupa, Barbara Kusiak, Zofia Łyko, Weronika Stępkowska, Wiktoria Stępkowska, Gabriela Panasiewic, Agata Gnieciak, Jagoda Sądej, Martyna Pazyna.

Indywidualnie uczennice Staszica zdobyły trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Opiekunką drużyny była Barbara Cygan.