Hrubieszów: Czytanie jest wciąż modne

  • 27.09.2019, 06:00
  • par
Hrubieszów: Czytanie jest wciąż modne Starosta hrubieszowski Maryla Symczuk wręczyła nagrody zwycięzcom powiatowego konkursu fotograficznego "Czytanie nadal w modzie..."
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie istnieje od 20 lat, a od dekady patronuje jej prof. Wiktor Zin. Te dwie rocznice obchodzono podczas uroczystości "Świętuj z Biblioteką – promuj kulturę i modę na czytanie!" w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Uroczystości pod honorowym patronatem starosty hrubieszowskiego Maryli Symczuk oraz Izabeli i Szymona Zinów odbyły się 18 września. Uczestniczyło w nich ponad sto osób. Obejrzały one film wspomnieniowy poświęcony profesorowi Wiktorowi Zinowi, patronowi Powiatowej Biblioteki Publicznej. W kilkunastominutowym dokumencie zmontowanym przez Szymona Zina, syna wybitnego architekta i twórcy programu telewizyjnego "Piórkiem i węglem" wspominali znani twórcy kultury i politycy. Z okazji podwójnego jubileuszu pracownicy biblioteki zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi i upominkami. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe