Gm. Telatyn: Święto ziemniaka, czyli wykopki w Łachowcach

  • 25.09.2019, 15:18
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Święto ziemniaka, czyli wykopki w Łachowcach Fot. UG Telatyn
Koło Gospodyń Wiejskich w Łachowcach razem z swoją przewodniczącą panią Małgorztą Sachajko zorganizowało 21 września pŚwięto Pieczonego Ziemniaka w świetlicy w Łachowcach, na które zostały zaproszone członkinie wszystkich gminnych KGW z terenu gminy Telatyn.

Spotkanie rozpoczęło się pochodem na pole i tradycyjnymi wykopkami, podczas których panie motykami wykopały ziemniaki, które zostały później upieczone w ognisku. Było gwarno i wesoło, bo takie tradycyjne wykopki są już rzadkością. Nie zabrakło również konkursów, podczas których można było wykazać się zręcznością i pomysłowością – był rzut ziemniakiem do gumofilca, ubieranie ziemniaków na czas, konkurs na najdłuższą obierkę i przenoszenie ziemniaka na łyżce.

Jak na święto przystało nikogo nie ominął poczęstunek, była pieczona kiełbasa, ziemniaki, krężałki ze śmietaną, zupa dyniowa, różne domowe ciasta i inne tradycyjne smakołyki przygotowane przez panie z KGW. Czas płynął w miłej i sympatycznej atmosferze a wspólne spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.

W spotkaniu uczestniczył wójt Dariusz Kozłowski z małżonką, proboszcz parafii w Rzeplinie ks. Grzegorz Hałas, sekretarz gminy Mieczysław Szaruga, Małgorzata Mamrocha reprezentująca posła Tomasza Zielińskiego oraz pracownicy Urzędu Gminy w Telatynie.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe