Strażacy pielgrzymowali do Krasnobrodu

  • 25.09.2019, 09:03
  • mł. bryg. Andrzej Szozda, KM PSP Zamość
Strażacy pielgrzymowali do Krasnobrodu Fot. KM PSP Zamość
W niedzielę 22 września odbyła się doroczna pielgrzymka strażaków z powiatu zamojskiego do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie.

Centralną częścią pielgrzymki była msza święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Nabożeństwo w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowali ks. prał. Eugeniusz Derdziuk, proboszcz sanktuarium oraz ks. kan. Andrzej Chmaj, kapelan powiatowy strażaków. Po mszy udano się do kaplicy św. Rocha.

W pielgrzymce udział wzięło ok. 350 strażaków w tym 29 pocztów sztandarowych straży pożarnych, a także: Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm, st. bryg. Mirosław Michoński ,zastępca komendanta miejskiego PSP w Zamościu, Stanisław Grześko, starosta zamojski, druh Kazimierz Mielnicki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, dh Mariusz Branecki, dh Sławomir Bartnik, dh Piotr Koczułap – wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, burmistrzowie i wójtowie powiatu zamojskiego, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.

mł. bryg. Andrzej Szozda, KM PSP Zamość

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe