Gm. Zamość: Pozbyli się bakterii. Kranówka jest czysta

  • 25.09.2019, 08:30
  • ak
Gm. Zamość: Pozbyli się bakterii. Kranówka jest czysta Fot. pixabay.com
Koniec problemów z wodą w gminie Zamość. Udało się pozbyć groźnych bakterii z grupy coli z wodociągu zaopatrującego kilka wiosek.

Zanieczyszczenie wodociągu wykryto pod koniec zeszłęgo tygodnia. Sanepid wydał więc zakaz spożywania wody z ujęcia w Wólce Wieprzeckiej, a gmina rozpoczęła dezynfekcję sieci. We wtorek (24 września) było już po problemie. Samorząd, na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, wydał komunikat o przydatności do spożycia kranówki w miejscowościach: Wólka Wieprzecka, Wierzchowiny, Hubale Kolonia, Kosobudy, Skaraszów, Wychody, Wieprzec i Zarzecze.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe