PKP LHS o bezpieczeństwie

  • 25.09.2019, 06:21
  • AP
PKP LHS o bezpieczeństwie
Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna spółki PKP LHS "Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych". Na wszystkich przejazdach linii szerokotorowej zostanie umieszczona "żółta naklejka" z numerem alarmowym 112, numerem do służb technicznych i indywidualnym numerem przejazdu.

– Droga hamowania rozpędzonego pociągu towarowego może wynieść nawet około kilometra, dlatego maszynista nie ma żadnej możliwości manewru jeśli kierowca nie będzie przestrzegał przepisów i nie zachowa wymaganej ostrożności. Dlatego apelujemy o ostrożność do kierowców. Prowadzimy działania edukacyjne, a dzięki dodatkowemu oznakowaniu przejazdów ułatwiamy kontakt ze służbami ratunkowymi – mówi Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe