Gm. Tyszowce: Adam zbiera na protezę

  • 24.09.2019, 06:24
  • Daria Wróblewska
Gm. Tyszowce: Adam zbiera na protezę
ZUS stwierdził, że choć Adam Jakubiak z Czermna nie ma ręki, to renty nie potrzebuje. Młody jest, silny. Da sobie radę. A tymczasem i druga ręka zaczyna szwankować. Mężczyzna zbiera pieniądze na nowoczesną protezę, do której dołożył się sam wiceprezes ZUS. Prywatnie.

Adama Jakubika w wyniku choroby, która zaatakowała palce prawej ręki, zdiagnozowano zmianę w naczyniach palców. W 2003 roku przeszedł operację udrażniania żył. Niestety ta operacja nie przyniosła żadnych rezultatów, co w konsekwencji doprowadziło do amputacji ręki.

 – Gdy wybudziłem się po narkozie, byłem zszokowany. Dotarło do mnie, co tak naprawdę się stało. Miałem tyle planów, marzenia i chciałem je realizować. Mechaniką interesowałem się od młodych lat. Wtedy uświadomiłem sobie, że wszystko to, co sobie planowałem, legło w gruzach – wspomina ze łzami w oczach.

(...)

Kto chce wesprzeć Adama Jakubiaka w jego marzeniu o nowej protezie, może to zrobić. Pieniądze można wpłacać na indywidualny numer konta zrzutki: 44175013126883108938774844.

Cały artykuł dostępny jest tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Daria Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe