Gm. Krasnobród: Wodociąg skażony bakteriami (AKTUALIZACJA)

  • 23.09.2019, 08:33
  • ak
Gm. Krasnobród: Wodociąg skażony bakteriami (AKTUALIZACJA) Fot. pixabay.com
Groźne dla zdrowia ludzi bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu w miejscowości Zielone (gm. Krasnobród).

Komunikat w tej sprawie samorząd wydał w piątek, 20 września po otrzymaniu z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wyników kontroli wody.

W piśmie podano, że w wodzie znajdują się bakterie coli, a to oznacza, że nie można jej pić surowej, ale również nie powinno się używać do przygotowywania posiłków czy też mycia owoców i warzyw. Woda z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarnych, a więc np. spłukiwania toalet.

Dzisiaj (poniedziałek, 23 września) pojawiła się kolejna informacja. Wynika z niej, że sytuacja wróciła do normy i kranówkę z wodociągu w Zielonem można pić.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe