Zamość: Noc bibliotek w Książnicy Zamojskiej

  • 23.09.2019, 08:00
  • Joanna Grabczak, Książnica Zamojska
Zamość: Noc bibliotek w Książnicy Zamojskiej Fot. pixabay.com
Książnica Zamojska dbając o potrzeby swoich użytkowników wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom podejmując i włączając się w różnorakie działania promujące książkę i czytelnictwo. V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w naszej bibliotece odbedzie się 4 października realizowana jest pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

W sposób niekonwencjonalny zachęca ona do odwiedzenia biblioteki, aktywnego uczestnictwa w przygotowanych warsztatach, spektaklach, konkursach, pokazach, projekcjach czy koncertach. Pragniemy, aby ten dzień był wyjątkowy zarówno dla Książnicy Zamojskiej, ale również dla osób, które zaszczycą nas swoją obecnością.

Program imprezy przygotowaliśmy z myślą o każdej z grup wiekowych, starając się zarazem by w myśl hasła przewodniego akcji łączyć pokolenia, odnajdywać wspólny język oraz dzielić wspólne pasje i zainteresowania. Nasi goście z pewnością nie będą się nudzić.

Nie zabraknie różnorodnych warsztatów m.in.: z programowania i robotyki (Robocikowo), plastycznych (Zamojski Uniwersytet III Wieku), origami (Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne Czerwony Smok). Miłośnicy piłki obejrzą pokazy Freestyle football w wykonaniu grupy FootArt w składzie Szymon Knap i Michał Witkowski.

Czas umilać nam będą również występy uczniów klasy wokalu z zamojskiej Szkoły Muzycznej Yamaha oraz spektakle i interpretacje utworów literackich – często humorystyczne – w wykonaniu Bibliotecznej Grupy Senioralnej, Słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu III Wieku oraz naszych milusińskich.

Ponadto na naszych najmłodszych uczestników będzie czekał kącik zabaw i animacji oraz różnorodne harce, pląsy i dąsy przygotowane przez 12 Drużynę Harcerską Białe orły i 121 Gromadę Zuchową „Słoneczne Promyki” działające przy Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu. Nasi uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych konkursów, a zmęczeni odpoczną w kawiarence Pod Księżycem.

Na zakończenie imprezy zaprosimy wszystkich na koncert zespołu Show Men z Szopinka.

Wierzymy, że po poznaniu biblioteki tej wyjątkowej Nocy, użytkownicy wrócą w dzień i w kolejne dni, a nasza Książnica będzie postrzegana jako miejsce przyjazne, bezpieczne, miejsce służące powszechnej edukacji gdzie wszyscy odnajdą wspólny język.

Joanna Grabczak, Książnica Zamojska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe