Biłgoraj już należy do Związku Miast Polskich

  • 23.09.2019, 07:00
  • ak
Biłgoraj już należy do Związku Miast Polskich
Radni wyrazili na to zgodę podczas sesji, która odbyła się pod koniec sierpnia. A w czwartek, 19 września Biłgoraj został oficjalnie przyjęty do Związku Miast Polskich.

– ZMP jest jedyną samorządową organizacją, na forum której liderzy z miast różnej wielkości dzielą się doświadczeniami na temat codziennego zarządzania i wspólnie wypracowują jednolite stanowiska w sprawach ważnych dla polskich miast. Biłgoraj, przystępując do Związku włączy się w nurt miast solidarnie walczących o swoje sprawy – uważa burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Związek Miast Polskich jest największą tego typu organizacją w Polsce. Skupia ponad trzysta miast, w których mieszka ponad 72 proc. miejskiej ludności kraju. Z naszego regionu należą do niego m.in. Biała Podlaska, Chełm, Lubartów, Lublin, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Puławy oraz Świdnik.

Do zadań ZMP należy wspieranie samorządów w działaniach na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego oraz upowszechnianie dobrych praktyk nowoczesnego i innowacyjnego zarządzania samorządowymi wspólnotami mieszkańców. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe