Strażak uratował samobójcę

  • 20.09.2019, 17:06
  • m
Strażak uratował samobójcę
W piątek 20 września na krawędzi ratuszowych schodów, po drugiej stronie barierek stanął mężczyzna. Zagroził, że skoczy. Na miejsce przyjechali strażacy. Zaczęli rozkładać skokochron. Nie zdołali go rozłożyć do końca, kiedy mężczyzna spełnił swoją groźbę. Przeżył dzięki jednemu ze strażaków.

 

Tuż przed godziną 13 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na zewnętrznej części bariery schodów i przejścia prowadzącego do ratusza stoi mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo.

- Do tego zdarzenia zgodnie z zasadami dysponowania zostały skierowane 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu potencjalnego miejsca upadku, poprzez sprawienie skokochronu ratowniczego. Tej czynności nie udało się w pełni zakończyć, kiedy mężczyzna skoczył. Dowódca zastępu widząc i przewidując możliwy rozwój wydarzeń, podbiegł, próbując go złapać i własnym ciałem zamortyzował jego skok. Działanie to było na tyle skuteczne, że obaj pomimo upadku nie doznali poważnych obrażeń. Naszemu koledze nic się nie stało. Upadek na plecy z tej wysokości na twarde podłoże, mógł być tragiczny w skutkach. Tą właściwą postawa wykazał się asp. sztab. Adrian Chwała dowódca zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu. – czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. 

m

Zdjęcia (2)

Asp. sztab. Adrian Chwała dowódca zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Fot. Komenda Miejska PSP w Zamościu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
janek
janek 02.10.2019, 15:44
a co z despweradosem sie stało ...po co i dlaczego co z nim sie dzieje....
Kasia
Kasia 21.09.2019, 16:06
I to się nazywa wspaniała postawa. Uratował ludzkie życie, zachował się zarazem jak człowiek i jak profesjonalista.
Zaprzyjaźnione służby
Zaprzyjaźnione służby 21.09.2019, 09:29
Brawo. Dobra robota Kolego!!!
Anna
Anna 20.09.2019, 18:59
Postawa godna pochwały Panie Adrianie

Pozostałe