Karlos i policjanci odwiedzają tomaszowskie szkoły

  • 20.09.2019, 11:00
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Karlos i policjanci odwiedzają tomaszowskie szkoły Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z psem służbowym o imieniu Karlos spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Tomaszowie Lubelskim. Myślą przewodnią spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na problemy zagrożeń komunikacyjnych, pogłębienie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do szkoły.

W środę, 18 września policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z psem służbowym o imieniu Karlos odwiedzili uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Szkołę Podstawową nr 3 im. Doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim.

Podczas spotkania rozmawiano z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, na jakie niebezpieczeństwo należy zwrócić uwagę. Tłumaczyli najmłodszym, że bezpieczeństwo w drodze do szkoły zależy przede wszystkim od tego, czy zastosują się do reguł określonych przepisami prawa.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie znajomość numerów alarmowych. Stróże prawa dużo uwagi zwrócili na temat odblasków, które bardzo często ratują nam życie.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe