Telatyn: Kolejne rowerowe spotkanie seniorów i juniorów (ZDJĘCIA)

  • 20.09.2019, 10:08
  • Materiał nadesłany
Telatyn: Kolejne rowerowe spotkanie seniorów i juniorów (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
Mimo chłodnej i deszczowej pogody juniorzy i seniorzy po raz kolejny nie zawiedli. W ramach ,,Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020" w środę, 18 września w Telatynie odbyło się rowerowe spotkanie.

Podobnie jak podczas poprzedniej imprezy z tego cyklu uczestnicy spotkali się z policjantami z posterunku w Łaszczowie – kierownikiem asp. Ireneuszem Pełką oraz asp. Przemysławem Lisem.

W spotkaniu uczestniczyła grupa 21 seniorów i 10 juniorów ze Szkoły Podstawowej w Telatynie, którzy przybyli do Urzędu Gminy wraz z opiekunką Elżbietą Matwiejczuk. Spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej atmosferze.

Uczestnicy projektu mogli zapoznać się z różnymi zachowaniami na drodze. Dzięki przygotowanym obrazkom, przedstawiającym różne sytuacje drogowe, które dotyczyły bezpiecznego zachowania się oraz pierwszeństwa przejazdu poszczególnych użytkowników zarówno seniorzy jak i juniorzy uczyli się jak poprawnie korzystać z drogi. Dopytywali o konkretne miejsca w regionie.

Po spotkaniu, ze względu na panujące niekorzystne warunki pogodowe, miała miejsce jedynie krótka przejażdżka zakupionymi w ramach projektu rowerami. Dłuższa trasa została zaplanowana w najbliższym czasie, jak tylko pogoda będzie sprzyjała rowerzystom.

Wydarzenie dofinansowano ze środków rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe