Zosin: Miał w portfelu pieniądze. Wszystkie fałszywe

  • 18.09.2019, 14:15
  • ak
Zosin: Miał w portfelu pieniądze. Wszystkie fałszywe Fot. NOSG
Spory plik dolarów wiózł do Polski 42-letni Ukrainiec, który dzisiaj (środa, 18 września) rano przekraczał granicę w Zosinie. Ale stracił te pieniądze, bo były podrabiane.

Cudzoziemiec musiał przedstawić gotówkę podczas odprawy, żeby udowodnić, że ma za co utrzymać się podczas pobytu w Polsce. Pokazał więc strażnikom granicznym 100 dolarów. Mundurowi szybko zorientowali się, że z pieniędzmi jest coś nie tak.

– Okazało się, że  banknoty nie  posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że była to kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy przy pomocy podrabianych pieniędzy. A od początku roku funkcjonariusze NOSG ujawnili już ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe