Bezpieczna droga do szkoły - policjanci edukują dzieci

  • 18.09.2019, 15:04
  • Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Bezpieczna droga do szkoły - policjanci edukują dzieci Fot. KPP Biłgoraj
Od początku września policjanci prowadzą akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi patrolują okolice placówek oświatowych, sprawdzają czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego i bezpiecznie odprowadzają dzieci do szkoły. Biłgorajscy funkcjonariusze spotykają się również z uczniami szkół znajdujących się na terenie powiatu biłgorajskiego i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Wraz z początkiem pierwszego wrześniowego tygodnia policjanci rozpoczęli akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci każdego dnia patrolują okolice placówek oświatowych i czuwają nad bezpieczeństwem uczniów udających się na zajęcia. Sprawdzają czy rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odwożący dzieci przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to właśnie my rodzice, opiekunowie, nauczyciele dajemy przykład dzieciom i na nas spoczywa obowiązek zapewnienia im bezpieczeństwa.

„Bezpieczna droga do szkoły” to także spotkania z najmłodszymi uczniami. Wczoraj policjant z Zespołu ds. Nieletnich oraz dzielnicowy biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej NR 1 w Biłgoraju. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentowali dzieciom sprzęt służący im w pracy. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci podkreślali jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od policjantów odblaski.

Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe