Spektakularne widowisko pod Tomaszowem Lubelskim (ZDJĘCIA)

  • 18.09.2019, 11:09
  • wd
Spektakularne widowisko pod Tomaszowem Lubelskim (ZDJĘCIA) Fot. Agnieszka Jakubowska
Z okazji 80 rocznicy największej bitwy pancernej wojny obronnej 1939 roku zorganizowano wyjątkową rekonstrukcję. 15 września na łąkach stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej było tysiące widzów.

W niedzielę 15 września na łąkach stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej, oddalonych w prostej linii o kilka kilometrów od historycznych pól, zorganizowano VIII rekonstrukcję Bitew pod Tomaszowem. W tym roku rekonstruktorzy przedstawili licznie przybyłej publiczności epizod ataku w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318 z 18 września 1939 r.

Udział wzięło aż 25 grup rekonstrukcyjnych ze Śląska, Małopolski, Podkarpacia, Mazowsza, Wielkopolski i Lubelszczyzny – ok. 250 osób. To była jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu takie nagromadzenie czołgów rozpoznawczych TK, samochodów pancernych, armat i motocykli. Scenografia również była wyjątkowa (jej budowę rozpoczęto już 2 września), bo odtworzono oryginalną linię niemieckich okopów, które zresztą jeszcze istnieją. Tradycyjnie, wydarzenie przyciągnęło tysiące okolicznych mieszkańców i turystów.

wd

Zdjęcia (53)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe