Biłgoraj: Cuda w służbie zdrowia

  • 19.09.2019, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Cuda w służbie zdrowia
Ze sprzętem medycznym ze szpitala w Biłgoraju jest trochę jak z Józkiem z przeboju grupy Bajm – pojawia się i znika. Okazuje się, że warte prawie 300 tys. zł środki trwałe wcale nie zniknęły ze szpitalnych oddziałów, tylko zmagazynował je syndyk. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia tego ostatniego.

Przed wakacjami powołany przez starostę biłgorajskiego zespół zakończył kontrolę nakładów finansowych na rozwój zakładu opieki zdrowotnej oraz stanu środków trwałych i wyposażenia wydzierżawionego na podstawie umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion Szpitale. Stwierdzono braki zarówno środków trwałych, jak i wyposażenia o łącznej wartości ok. 290 tys. zł. Chodzi o sprzęt, który wyparował ze szpitalnych oddziałów, laboratorium, a nawet z bloku operacyjnego. To m.in. aparaty EKG i USG, kolonoskop, gastroskop i respirator. W związku z zaistniałą sytuacją starosta biłgorajski Andrzej Szarlip złożył do miejscowej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę powiatu polegającego na przywłaszczeniu przez nieustalonego sprawcę albo sprawców rzeczy ruchomych stanowiących składniki majątku powiatu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To tylko część artykułu. Cały jest dostępny w papiwerowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe