Sułów: Wybierz się na ziemniaki z ogniska

  • 20.09.2019, 06:00
  • wd
Sułów: Wybierz się na ziemniaki z ogniska Fot. pixabay.com
Po raz pierwszy w gminie Sułów odbędzie się festyn Święto Pieczonego Ziemniaka. To inicjatywa mieszkańców Deszkowic Pierwszych, którzy teraz serdecznie zapraszają na to wydarzenie mieszkańców gminy i gości.

Święto Pieczonego Ziemniaka odbędzie się 22 września na boisku w Deszkowicach Pierwszych (start o godz. 16). Niedzielne popołudnie będzie można spędzić ze znajomymi z okolic, sąsiadami, koleżankami i kolegami ze szkół. Organizatorzy zadbają o to, by nikt nie wrócił z festynu głodny. Jak na święto ziemniaka przystało, królować będą głównie potrawy z tegoż warzywa – frytki, placki ziemniaczane, zupa kartoflanka itd. Zaplanowano też wiele atrakcji: gry i zabawy dla wszystkich oraz loterię fantowa dla dzieci i dorosłych, w której każdy los wygrywa! Dzieci na pewno z radością skorzystają z dmuchanych zjeżdżalni. 

Nie może przy takiej okazji zabraknąć muzyki. Na scenie wystąpią więc Zaburzanki i gminny zespół wokalno-instrumentalny Pół na Pół. Wieczorem zapłoną ogniska i będzie można upiec ziemniaki, kiełbaski też oczywiście będą. 

Organizatorami imprezy są: KGW z Deszkowic Pierwszych, Członkowie OSP z tej samej miejscowości, Gmina Sułów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sułowie."Kronika Tygodnia" objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe