Trzeba się sprzeciwiać fałszowaniu historii

  • 18.09.2019, 10:15
  • pp
Trzeba się sprzeciwiać fałszowaniu historii
0 lat po sowieckim najeździe na Polskę Rosja fałszuje historię próbując udowodnić, że Polacy kolaborowali z Hitlerem, w Katyniu zabijali Niemcy, a Stalin nie napadł, tylko ratował Polskę. Trzeba głośno domagać się prawdy historycznej, nasz głos sprzeciwu wobec mylenia sprawców z ofiarami musi być mocno słyszany na forum międzynarodowym – domagał się Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na posła, który uczestniczył w Biłgoraju w upamiętnieniu sowieckiej napaści na Polskę.

17 września 1939 była zaatakowana z czterech stron. Przez Rzeszę Niemiecką od północy, zachodu i południa (ze Słowacji) i przez ZSRR od wschodu. W tym dniu do Biłgoraju wkroczyły oddziały Wermachtu i rozpoczęła się okupacja. Dzień wcześniej, przez cały dzień trwały walki o miasto. Po południu polskie oddziały musiały się wycofać w kierunku Zwierzyńca. Sowieci zagarnęli w rejonie powiatu biłgorajskiego wiele grup i oddziałów Wojska Polskiego. Zniszczeniu uległo ok 80 proc. zabudowy miasta.

– O pakcie Ribbentrop – Mołotow wiedział Zachód, ale milczał. To był IV rozbiór Polski. Dziesiątki tysięcy zamordowanych, ponad 2 miliony wywiezionych do Syberii, bezimienni zmarli z głodu czy wycieńczenia. To pokłosie ciosu jaki Polska otrzymała ze Wschodu – dodaje Marcin Romanowski.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wziął udział w Mszy Św. na cmentarzu przy Pomniku Katyńskim odprawionej w intencji Ojczyzny na 80. Rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę, po której nastąpiło złożenie wieńców przez władze samorządu powiatowego, miejskiego i gminy Biłgoraj oraz uczniów szkół średnich w Biłgoraju.

Zdaniem Romanowskiego w sytuacji, kiedy musimy stawiać czoła kłamstwom i manipulacjom historycznym, które z Polaków chcą zrobić naród sprawców, masowo mordujących Żydów czy budujących „polskie obozy zagłady” musimy jeszcze mocniej dążyć do tego aby świat poznał prawdę o Katyniu, o ludobójstwie na Wołyniu, o bohaterskiej postawie rotmistrza Witolda Pileckiego, o rodzinie Ulmów, Kowalskich, Kosiorów czy Skoczylasów, którzy poświęcili życie dla ratowania Żydów.

pp

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On
On 19.09.2019, 21:40
Jakoś tego nie widać !!

Pozostałe