Zadymił pół Werbkowic. Palił opony na podwórku

  • 17.09.2019, 11:54
  • ak
Zadymił pół Werbkowic. Palił opony na podwórku
Grzywna albo nawet areszt grozi 54-latkowi z Werkowic, który w poniedziałek palił stare opony na swojej posesji.

Gęsty, czarny dym unosił się nad podwórkiem i drogą. Na taki widok natknęli się w poniedziałek (16 września) policjanci hrubieszowskiej drogówki, gdy przejeżdżali przez Werbkowice.

Zatrzymali się, by sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że w pobliżu zabudowań i ledwie 20 metrów od drewnianej stodoły płonęła stara opona od ciągnika.

Właściciel posesji szybko ugasił ogień. Dowiedział się od policjantów, że popełnił wykroczenie. Ale mandatu nie chciał przyjąć. 

-  Z uwagi na to sprawa zostanie skierowana do sądu. Według przepisów prawa, kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu albo grzywny - informuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niepalący oponami
niepalący oponami 20.09.2019, 22:14
50 tys zl kary... nauczyloby i jego i innych mądrych.
Wladyslaw
Wladyslaw 18.09.2019, 17:00
DŻORDŻ?
edr
edr 18.09.2019, 00:32
nie ma całkowitego zakazu palenia na swojej posesji, rozporządzenie ministerialne okresla warunki spalania,oczywiście opony i inne tego typu odpady nie moga byc spalane na posesji z oczywistych względów bo- truja, nie ma równiez zakazu palenia ognisk dla celow rekreacyjnych, oczywiście musza byc zachowane pewne rygory, nie utrudnianie zycia sąsiadom, nie stwarzania zagrożenia pożarowego, wszędzie i zawsze musi być zachowany zdrowy rozsądek
Werbko
Werbko 17.09.2019, 23:32
Nie on jeden pali w biały dzień że ludzie przy trzydziestu stopniach okna muszą zamykac,bo porządki robi i najlepiej spalać śmiecie truć ludzi...
STOP IDIOTOM
STOP IDIOTOM 17.09.2019, 12:20
Idiotaaaaaa tyle w temacie,z 5 tysiecy kary mu *** i nauczy sie nastepnym razem

Pozostałe