Zamość: Zadbaj o siebie, zbadaj się. Profilakatyczna akcja w szpitalu "papieskim"

  • 16.09.2019, 15:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Zadbaj o siebie, zbadaj się. Profilakatyczna akcja w szpitalu "papieskim"
Uratuj życie lub zdrowie i zgłoś się na bezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego - zachęca dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu można poddać się bezpłatnym profilaktycznym  badaniom kolonoskopowym zleconym przez Ministerstwo Zdrowia.

Badanie i leki służące do jego przeprowadzeni są bezpłatne. W celu wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. 

Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych: wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci) 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP, w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Szczegółowych informacji dotyczących badania udziela oraz dokonuje zapisów sekretariat Zakładu Endoskopii (parter) pod nr tel. (84) 677 37 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe