Zapałkami wydłubali Jeżynce oczy

  • 17.09.2019, 05:30
  • Leszek Wójtowicz
Zapałkami wydłubali Jeżynce oczy Ośrodek zorganizował zbiórkę pieniędzy na zbudowanie osobnego wybiegu oraz zakup domku na zimę dla Jeżynki.
Zamojscy policjanci poszukują sprawców, którzy okaleczyli jeża, wydłubując mu zapałkami oczy. Zwierzę trafiło do podlubelskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie pod troskliwą opieką wraca do zdrowia. Mundurowi liczą, że odezwie się mężczyzna, który nie tylko widział pastwiących się nad jeżykiem sprawców, ale po wszystkim zaopiekował się rannym zwierzakiem.

O okaleczonym jeżyku spod Zamościa głośno zrobiło się kilka dni temu. Z informacji, która pojawiła się na portalu społecznościowym, wynikało, że zwierzę z wydłubanymi oczami trafiło spod Zamościa do prowadzonego przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich k. Lublina. Mężczyzna, który go przywiózł, wyjaśnił, że będąc z psem na spacerze zauważył młodych chłopców, którzy na jego widok uciekli. W miejscu, gdzie przebywali, spacerowicz zobaczył zakrwawionego jeża, który miał wydłubane zapałkami oczy (jedna zapałka została w oczodole zwierzaka). Mężczyzna postanowił pomóc zwierzęciu i zawiózł go do podlubelskiego ośrodka. Z jego relacji wynikało, że sytuacja miała mieć miejsce na nieużytkach znajdujących się w okolicach Zamościa.

Jeżynka zdrowieje

– Byliśmy z naszą Jeżynką u kontroli (bo okaleczony jeż to samiczka – przyp. red.) – informuje Lena Grusiecka ze Stowarzyszenia Leśne Pogotowie. – Oczy ładnie się goją, powoli i psychika zwierzaka wraca do normy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 17.09.2019, 09:07
Co za zwyrodnialcy!!! Jak te dzieci są teraz wychowywane?!
Jak im to sprawia przyjemność, to co będą robić jak dorosną????

Pozostałe