Znaleziono martwego wilka. Kto zabił Kosego?

  • 17.09.2019, 06:06
  • Bogdan Nowak
Znaleziono martwego wilka. Kto zabił Kosego? Martwy Kosy. Zdjęcie wykonał 13 września Paweł Marczakowski.
12 września na polach sąsiadujących z Roztoczańskim Parkiem Narodowym został zastrzelony wilk Kosy. Poinformowało o tym Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Według Wojciecha Adamczyka, Łowczego Okręgu Zamość żaden myśliwy wówczas na tym terenie nie polował. Kto więc zabił Kosego?

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" to organizacja przyrodnicza istniejąca od 1996 r. Jej członkowie skupiają się głównie na ochronie ssaków i ich siedlisk. Szczególnymi ich pupilami, jak sama nazwa wskazuje są wilki. Na ich stronie FB można znaleźć opis zastrzelenia wilka "Miko". Stało się to 14 sierpnia na polach niedaleko Kluczborka w miejscu "otoczonym trzema ambonami" myśliwskimi. Podobny los spotkał ostatnio wilka Kosego z Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

Jakim trzeba być człowiekiem...

"Wilk Kosy, samiec rozmnażający się w grupie rodzinnej żyjącej w RPN, wychowujący w tym sezonie szczenięta, któremu wspólnie z pracownikami RPN założyliśmy obrożę GPS/GSM w styczniu tego roku, został zastrzelony wczoraj wcześnie rano, z ambony myśliwskiej, chwilę po wyjściu na pola sąsiadujące z parkiem narodowym" - czytamy w komunikacie zamieszczonym 13 września na stronie FB Stowarzyszenia "Wilk". "Zdarzenie miało miejsce na terenie obwodu łowieckiego nr 280, dzierżawionego przez Koło Łowieckie nr 59 "Słonka" w Zwierzyńcu (Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu).

Kosy był sześcioletnim, ponad 40 kg. samcem. Członkowie stowarzyszenia zapewniają, iż miał doskonałą kondycję. Gdy został trafiony kulą obficie krwawił. Ranny Kosy dobiegł jednak ok. sto metrów pod osłonę drzew i tam padł. "Ten wilk był (...) troskliwym ojcem, regularnie wracał z polowań do swoich szczeniąt z pokarmem" - zapewniają członkowie stowarzyszenia. "Debra, matka szczeniąt została teraz bez partnera i najważniejszego dostarczyciela pokarmu dla swoich czteromiesięcznych młodych".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
grzegorz
grzegorz 21.09.2019, 09:10
kolo lowieckie powinno
zostac ukarane.za brak nadzoru nad ambonami
Observer
Observer 19.09.2019, 11:09
Kłusownicy nie korzystają z ambon , za to "myśliwi" już tak....
Szakal 1 z 1230
Szakal 1 z 1230 18.09.2019, 02:17
Przecież to szakal nie wilk a że był daleko od domu to z tęsknoty popełnił samobójstwo.
???
??? 17.09.2019, 21:58
Czy któryś z prominentów chciał mieć trofeum? Wątpię, że znajdą sprawcę.
Greepes
Greepes 17.09.2019, 06:58
Kto jak nie myśliwy ?

Pozostałe