Kajakarze, szykujcie się! Wielkie sprzątanie Wieprza już jutro

  • 13.09.2019, 11:00
  • red.
Kajakarze, szykujcie się! Wielkie sprzątanie Wieprza już jutro
Na sobotę, 14 września zaplanowano kolejną edycję cyklicznego Sprzątania Rzeki Wieprz. Akcję organizuje właściciel Przystani nad Wieprzem w Hutkach koło Krasnobrodu

Wydarzenie ma się rozpocząć w samo południe. 

– W tym roku już po raz czwarty spotykamy się, aby po sezonie turystycznym zadbać o dobry wizerunek naszego regionu. W ubiegłych latach przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że takie akcje są potrzebne – wyjaśnia Arkadiusz Tor.

Dodaje, że z roku na rok coraz więcej pasjonatów kajakarstwa włącza się w tę akcję i czyści rzekę na odcinku z Hutek do Guciowa. Każdy, kto zadeklaruje swój udział w tej edycji, otrzyma  kajaki, wiosła, kamizelki oraz niezbędne do sprzątania akcesoria.

– Po wspólnym sprzątającym spływie odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek na ternie Przystani Nad Wieprzem. Celem akcji jest nie tylko samo posprzątanie koryta rzeki, ale przede wszystkim wpłynięcie na świadomość dotycząca dbania o środowisko. Dlatego rozdźwięk akcji jest tak bardzo istotny – wyjaśnia inicjator.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZRO
ZRO 14.09.2019, 07:44
W Zwierzyńcu taką akcję trzeba zrobić,bo puszki i butelki zaczynają kwitnąć

Pozostałe