Gm. Księżpol: Są pieniądze, będzie nowy sprzęt dla biblioteki

  • 14.09.2019, 08:00
  • ak
Gm. Księżpol: Są pieniądze, będzie nowy sprzęt dla biblioteki Fot. pixabay.com
30 tys. złotych dotacji otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Księżpolu na zakup sprzętu elektronicznego. Urządzenia trafią do jej głównej siedziby, ale też filii w Majdanie Starym, Rakówce i Korchowie.

Pieniądze zostały przyznane bibliotece w Księżpolu w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”. To spory sukces, bo zgłoszono do niego przeszło 800 wniosków, a dofinansowanie przyznano tylko na nieco ponad 100 z nich.

Książnica będzie mogła wydać 30 tys. zł na nowe komputery, tablety, urządzenia wielofunkcyjne i robota edukacyjnego.

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe