Seniorzy i juniorzy bezpiecznie jeździli po gminie Telatyn

  • 12.09.2019, 08:00
  • Materiał nadesłany
Seniorzy i juniorzy bezpiecznie jeździli po gminie Telatyn Fot. UG Telatyn
,,Zachowanie Seniora wzorem dla Juniora – czyli bezpieczny Senior w Gminie Telatyn" – pod takim hasłem przewodnim, które jest zarazem tytułem projektu odbył się w środę 11 września w gminie Telatyn pierwszy rajd rowerowy zorganizowany w ramach ,,Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020".

Rajd został poprzedzony spotkaniem z przedstawicielami policji asp. Wiolettą Myszczyńską z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim i asp. Przemysław Lisem z Posterunku Policji w Łaszczowie. Policjanci dokonali znakowania zakupionych w ramach projektu 20 rowerów oraz w precyzyjny sposób omówili zagrożenia, jakie mogą czyhać na użytkowników drogi. Rowerzyści otrzymali opaski na rękę oraz kamizelki odblaskowe, które są niezbędne do zachowania widoczności na drodze.

Następnie cykliści: 11 juniorów wraz opiekunami oraz 22 seniorów wyruszyło w asyście policji na przejażdżkę po gminie Telatyn. W dobrych humorach czas płynął bardzo szybko, a wszyscy wzajemnie sobie pomagali i się wspierali. Była to szczególna lekcja międzypokoleniowego, bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dofinansowano ze środków rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe